24 Mart 2009 Salı

özel okul dalgası.

bugün okula bir özel üniversitenib tanıtımı için geldiklerinde farkettim ki,
ben parasıyla çocuk okutunlara kıl oluyorum kardeş.


hayır demek istediğim şu ki,
çalışmış çabalamış ama istenmeyen aksilikler sonucunda kazanamamış bir arkadşma,
canım kurban olsun, alsın paraları, misler gibi okusun, helalı hoş olsun vs.

neyse.

ama sen bütün sene gez, iki gram bişi okuma, bi gram çalışma, orda burda sürt,
sonra efendim anan baban bi çuval parayı bayılsın seni okutsun.
yazık lan.
hiç mi utanmaz insan, ben olsam yüzüm olmaz o parayı istemeye.


sinir oluyorum lan size,
oturun çalışın.
delirdim be!

7 yorum:

Amélie Poulain dedi ki...

Ama işte kolejde ya da özel üniversitede okuyanlara direkt önyargıyla bakmamak lazım.

Ben bir kolejde başarı bursuyla okuyorum şu an ve bizim okulda her dönemde bu şekilde okuyan 20 öğrenci var. Eh yani boru değil, biz de yaptık bişiler...

Pilli-Cadi dedi ki...

benim derdim kolejlerle degil de özel ünilerle bir alip veremedigim var.

ben de yazicam cok yakin zamanda bu konuyla ilgili

RainboWMemorieS dedi ki...

yok bak demek istediğim başarı bursuyla falan okumalar değil.bildiğin bi evladın anası babası yılda böyle 20-25 milyar parayı sırf çocuğu gezdi tozdu diye ödüyor ya, onu diyorum.


yoksa özel üniversitede puanınla,bursunla oku yani.
hatta okuyayım yani:))

Amélie Poulain dedi ki...

oku yani =D

camenta dedi ki...

ailemin isteği doğrultusunda özel okulda okuyorum. devlette rahat edemezsin düşüncesi ile kafama soktular ve iyiki de bunu yaptılar. senelerce sırf benim rahatım ve derslerimin iyiliği amacıyla özelde okuttular. hala daha okutmaktalar.
tamam seni anlıyorum bak bu tiplere ben de kılım. adam altına araba çekip barajı bile geçemediği halde yetenek sınavı(ki genelde kayırmalar olmakta) falan derken bi şekilde giriyo evet, ama belki onları da düşünmek lazım. ulan bari 4 sene uğraşım olsun diye düşünüyo olabilir :)

ama özel üni.lere de kıl olma zira bilkent(okulum diye söylemiyorum) gerçekten çok kaliteli eğitim veren bi yer.

Okyanu∫takί rüzgar ~ dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Okyanu∫takί rüzgar ~ dedi ki...

özeI bir üniversitenin (khü)3 yıIdan beri öğrencisiyim. '' nasıI kazandın '' muhabbetIerinde cok değişik hikayeIerIe karşıIaşıyorsunuz. ha bana sorarsanız anarşistin birisi oIup cıkıyordum artık öss denen boku kazanmam gerekiyordu. kastırdım son kez. bir dağ ewimiz wardı orada tek basıma 3 ay konakladım. aiIemi görmek bişi demeseIer biIe boğuyordu beni. sınawa giriIdi. iyi hoş. istanbuI bursa işIetmesi iktisatı kamusu maIiyesi.. iyidir iyi. başardım hacı. tercih zamanı. babanın her zaman kızının hukuk okumasını istemesi .işIetme iktisata yoIIamak istememesi ama kızın da hukuk kadar puanının oIamaması(onaltı puan acık).E o zaman özeI okuI oIması.

Ha istedik mi.tercihim değildi. memnun muyuz. götümüze yumurtanın girmediği zamanIarda ewet.eğitim süper. ama war mı öyIe bir zaman - yaratırsın beIki ama sınawda götüne girecek bişiIere razıysan. Dem napıyor şimdi. yarınki sınawa caIışıyor.. götü sağIama aIma kaygısı :)

Özel okuI devIet okuIIarından daha fazIa sorumIuIuk ve özveri ister. BaşarısızIık ağır ödetiIir hem maddi hem manevi. O yüzden dewIettekiIer rahattır her zaman. kimse aksini kabuI ettiremez bana.

edit akbayram: Hukuk faküItesi öğrenciIeri icin bunIar. diğer faküIteIer icin gecerIi değiIdir. BeIki mühendisIikIer icin vs..